Bulliqi: Llapjanët janë lodhur nga keqqeverisja e LDK’së

0

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, është optimist se do të dalë fitues në zgjedhjet e jashtëzakonshme në këtë komunë.

I ftuar në emisionin “DPT te Fidani” në T7, ai ka trguar arsyet që e bëjnë të besojë se ‘ka ardhur koha e ndryshimit”.

Bulliqi mendon se tashmë Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, theu besimin e qytetarëve duke i lënë ata për ‘apetite individuale”.

“Me marrjen e detyrës së re në Prishtinë ai i ka shkaktuar dëm të madh Podujevës dhe qytetarëve të Llapit pasi projektet e premtuara mbetën në gjysmë, mbeti anash kërkesa dhe nevoja e qytetarëve”, shtoi Bulliqi.

“Asnjë prej kërkesave etike të qytetarëve nuk janë realizuar. Ne si VV do t’i fitojmë zgjedhjet në Podujevë”, tha Bulliqi.