12.1 C
Podujeva
Thursday, October 17, 2019

Publikohet lista, këta janë noterët e rinjë nga Podujeva (EMRAT)

E enjtja ka qenë dita e fundit për ankesa për kandidatët e pakënaqur me rezultatet e publikuara në fillim të kësaj jave, në provimin...

Sekretet që nuk i mori me vete Zahir Pajaziti /VIDEO

Dalja e parë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës u shoqërua me kritika të ashpra ku shpeshherë pjesëtarët e saj u cilësuan kriminelë e terroristë. Faza...

Ndërron jetë biznesmeni llapjan Astrit Shabani

Sot në Podujevë ka ndërruar jetë, biznesmeni i njohur, Astrit Shabani. “Edhe pse u nda nga ne në një moshë të hershme, veprat e tij...

Arrestohen dy të rinj, vodhën një kasafortë me para e pako...

Një 22 vjeçar e një 25 vjeçar janë arrestuar përvjedhke të rëndë. “Njësitet policore të stacionit të Podujevës, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për...

Llapashtica: Komuna e Podujevës po mashtron me zgjerimin e rrugës “Zahir...

Zgjerimi i rrugës kryesore të qytetit të Podujevës “Zahir Pajaziti” dhe ndërtimi i infrastrukturës përcjellëse, siç quhej projekti, ka dalë të mos jetë zgjerim....

Pas një sëmundje të shkurtër, sot ka ndërruar jetë veprimtari dhe...

Pas një sëmundje të shkurtër, sot ka ndërruar jetë veprimtari dhe shkrimtari, Milazim Kadriu Pas një sëmundje të shkurtër, ka ndërruar jetë veprimtari dhe shkrimtari,...

Deri kur do vazhdojnë reshjet e shiut: Ky është parashikimi i...

Meterologët paralajmërojnë mot të vranët dhe me shi edhe gjatë dy ditëve në vijim. Siç njofton Prishtina Weather temperaturat maksimale gjatë së premtës dhe së...

EKSKLUZIVE: Arrestohet llapjani i shumëkërkuar (PAMJE)

Pas tetë muajsh kërkim është arrestuar njeri nga personat me rrezikshmëri me të lartë që dyshohet të këtë qenë i përfshirë në disa raste...

PODUJEVË: Inspektorët komunal në gjumë, zero gjoba për ndotësit e ambientit

“Let’s Do It Kosova” ka vazhduar monitorimin e zbatimit të Udhëzimit Administrativ për Gjoba Mandatore nga inspektorët komunal mjedisor dhe qendror dhe shqiptimin e...

Policia e Kosovës aplikon një metodë të re për shqiptimin e...

Po vazhdon aksioni i Policisë së Kosovës, i cili ka filluar me 10 qershor, për pastrimin e trotuareve nga parkimet ilegale. Deri më tani...