12.6 C
Podujeva
Monday, March 30, 2020

Tre pacientë në gjendje shumë të rëndë nga Koronavirusi

33 persona të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive, që funksionon në kuadër të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës....

Bora i ndali zjarret e qëllimshme në pyjet e Podujevës

Reshjet e borës gjatë mbrëmjes së të hënës dhe ditës së martë kanë mundësuar ndaljen e zjarreve në pyjet e fushat e Komunës së...

Katër mjekë e infermierë të Podujevës do t’i nënshtrohen testit, pacientët...

Dy mjekë dhe dy infermierë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë pritet që të testohen nesër, meqenëse dyshohet se kanë pasur kontakt...

Familja e shëruar nga coronavirusi në Podujevë, e falënderon publikisht Naim...

Sot kanë dalë nga spitali dy të shëruarit e parë me Coronavirus. Bëhet fjalë për vëlla e motër nga Dumnica e Podujevës, të cilët...

Komunat kërkojnë ndryshimin e masave për lëvizje, propozojnë ndalim-qarkullim vetëm prej...

Kryetarët e Komunave përmes Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) kërkojnë ndryshimin e masave rreth ndalimit të qarkullimit të qytetarëve dhe automjeteve private. AKK-ja në...

Shërohen plotësisht dy personat nga Podujeva të prekur nga koronavirusi

Dy personat nga Podujeva që ishin prekur nga koronavirusi janë shëruar, ata janë djali dhe vajza e 82 vjeçarit të infektuar që vdiq në...

BIK nxjerr vendim për parandalimin e përhapjes së pandemisë: Kufomat e...

Pas situatës së krijuar në vend nga përhapja e koronavirusit, Bashkësia Islame e Kosovës ka nxjerr një vendim, lidhur me kufomat e personave të...

Rrëfehet pacienti nga Podujeva që është gati të shërohet nga koronavirusi

Vëlla e motër nga Dumnica e Podujevës, të infektuar me virusin korona rreth dy javë më parë, janë drejtë shërimit. Pacienti 61-vjeç, (emër i njohur...

Dy llapjanët e infektuar me Covid 19, gati janë shëruar

Djali dhe vajza e 82-vjeçarit nga Dumnica e Podujevës, që vdiq nga koronavirusi, janë në përfundim të shërimit. Sipas ushtruesit të detyrës së kryetarit...

PODUJEVË: I caktohet masa e ndalimit për 48 orë nënës që...

Në Komunën e Podujevës, të mërkurën, eshtë arrestuar një e dyshuar për ushtrim të dhunës fizike ndaj fëmijëve të saj. Kjo gjë u bë e...