9.9 C
Podujeva
Thursday, November 21, 2019
Ballina Lajme nga Podujeva

Lajme nga Podujeva

Komuna e Vetëvendosje në Podujevë përplasen për shitësit ambulantë

Shitësit ambulantë ka tash e tre muaj që janë larguar nga rrugët e qendrës së Podujevës. Urdhëresa për largimin dhe zhvendosjen e tyre në Tregun...

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e trajtimit të ujërave të zeza në...

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e trajtimit të ujërave të zeza në Komunën e Podujevës, transmeton PodujevaPRESS.com Marrëveshja u nënshkrua nga ministri i Financave Bedri Hamza...

PODUJEVË: Moti për pesë ditët në vazhdim

Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë...

Prokuroria jep detaje për sulmin me armë ndaj Policisë në Podujevë

Disa persona të maskuar kanë shtënë në drejtim të policinë, pas një tentim grabitje në qytetin e Podujevës. KALLXO.com ka kontaktuar me Prokurorin, Ibrahim Berisha...

PODUJEVË: Mbahet Panairi Tradicional “Mjalti i Llapit” (Foto)

Komuna e Podujevës në bashkëpunim me shoqatat e bletarëve llapjanë, organizon Panairin tradicional “Mjalti i Llapit”, njofton PodujevaPRESS.com Panairi është hapur sot, më 19 tetor...

Këto janë vendet që do të mbesin pa rrymë në Podujevë

KEDS ka njoftuar për vendet që nesër e pasnesër do të përballen me ndërprerje të energjisë elektrike. Po ashtu, kompania e distribuimit të rrymës ka...

PODUJEVË: Nxënësit e disa shkollave fillore vizitojnë stacionin e policisë (Foto)

Nxënësit e SH.F.M.U. "Shaban Shala" dhe SH.F.M.U "Xheladin Rekaliu" për së afërmi kanë vizituar stacionin e policisë në Podujevë, njofton PodujevaPRESS.com Këto vizita realizohet sipas policisë së...

Projekti për Batllavën, shkolla në Orllan mund të rrënohet

Shkolla në fshatin Orllan, e cila e mbanë emrin e heroit nga kjo anë, Zahir Pajaziti, mund të rrënohet. E bashkë më të, edhe stacioni...

ARKIVË: Kështu demostrohej gjatë viteve 90-ta në Podujevë |PAMJE

Ato ditë kur Kosova po vlonte nga dhuna e shtypja e egër dhe nga presioni i ndryshimeve kushtetuese i suprimimit të autonomisë së Kosovës....

Afro 10 orë pritje në Merdarë |PAMJE

Indeksonline vazhdon të jetë në Merdare nga ku po mëson realitetin e hidhur të mërgimtarëve nga Kosova. Në prononcimet live të dhëna për gazetarin tonë,...