30.5 C
Podujeva
Sunday, August 25, 2019
Ballina Lajme nga Podujeva

Lajme nga Podujeva

Policia e Podujevës dhe “marimanga” në aksion për lirimin e trotuareve...

Sot pjesëtar të policisë të stacionit në Podujevë, kanë ndërmarr disa aksione me qëllim të lirimit të rrugëve dhe trotuareve të parkuara gabim, njofton...

Në Podujevë “luftohet” për pozitën e parë

Feronikeli është ekipi i vetëm në Superligën e Kosovës në futboll që në shtatë ndeshjet e para të edicionit nuk ka pësuar humbje. Humbjen e...

ARKIVË: Ja cilat shkolla u hapën në Podujevë gjatë vitit 1943/44

Në vitin 1941, pas kapitullimit të Jugosllavisë, në Kosovë erdhën një grup prej afro 300 mësuesish, të cilët u shpërndanë në të gjitha viset....

Kjo është lista e 100 përfituesve për paisje për bletë nga...

Komuna e Podujevës ka bërë publike listën zyrtare të përfituesvë të subvencioneve të përfituesve për paisje për bletë, njofton PodujevaPRESS.com Përfitues të këtyre subvencioneve janë...

KEDS: Një pjesë e qytetit të Podujevës dhe fshatrat e saj...

KEDS-i, ka publikuar orarin më të ri për reduktimet me energji elektrike për rajonet e Kosovës ditëve të ardhshme, transmeton PodujevaPRESS.com Sipas këtij njoftimi pjesa...

Moti për sot dhe ditët në vijim në Podujevë

Nga dita e mërkurë, fusha të fuqishme anticiklonike që ndodhen mbi Evropën lindore, do të shtrihen mbi vendin tonë duke favorizuar mot më stabil,...

Nëntori me shi, borë dhe temperatura deri -20 gradë

Vjeshta e këtij viti është shënuar si rrallëherë pa reshje shiu. Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, gjatë kësaj jave ka paralajmëruar se kjo periudhë...

AKP-ja shpall shitjen e 33 aseteve, 2 prej tyre në Podujevë

Agjencia Kosovare e Privatizimit zyrtarisht ka shpallur shitjen e aseteve përmes likuidimit numër 43A. Lista e tenderëve për privatizim me shitje të aseteve përmban 33...

Teprohet gjithçka: Përsëri mbi 7 orë pritje të padurueshme në Merdarë

Mergimtarët kanë ardhur në Kosovë për festat e fundvitit, dhe nuk kanë pritur shumë për të hyrë. Por dalja në borë të ftohet, zgjatë...

Është martuar në Llap, por ja nga cili vend e ka...

Merita Spahiu këngëtarja e muzikës së lehtë dhe popullore, tash e sa vite është martuar në Llap, shkruan “InfoKosova”. Ndryshe njihet si gruaja e Nysret...