24.7 C
Podujeva
Wednesday, June 26, 2019

Sportisti më i fortë në Kosovë e ndihmon Fitore Ibishin nga...

Njeriu më i fortë në Kosovë, Bujar Muli, i cili njihet që ndalë veturat me duart e tija pavarësisht se sa i jep gaz,...

Reagon komuna për ​grafitet nëpër Podujevë (Foto)

Persona të panjohur mbrëmë kanë shkruajur në muret e objektit të Komunës së Podujevës grafitë të ndryshe. Grafite dhe shkarravitje të tilla në pronën...

Moti për javën e ardhshme në Podujevë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat...

Rrahje në qendër të qytetit të Podujevës (Foto)

Para pak minutash ka ndodhur një rrahje mes dy grupeve në qendër të qytetit të Podujevës, njofton PodujevaPRESS. Policia ka dal në vendin e ngjarjes...

Moti për ditën e martë në Podujevë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot me diell, ku temperaturat maksimale do të jenë 18...

Aksident trafiku në Vranidoll (FOTO)

Para pak minutash në magjistralen Podujevë-Prishtinë, në fshatin Vranidoll ka ndodhur një aksident trafiku, njofton PodujevaPRESS. Nuk dihet nëse ka të lënduar. Në vazhdim PodujevaPRESS ju...

Reportazh për Podujevën: Te dhëna mbi historinë, trashëgimin, komplekset memoriale, burimi...

Reportazh i komunës së Podujevës realizuar nga Radio Televizioni i Kosovës Në sekuencat e këtij reportazhe mund të mësoni më shumë, mbi shtrirjen e Podujevës...

Komandant Remi: Më pyetën nëse do mbroja UÇK-në, iu thashë që...

Pas përfundimit të intervistimit në Hagë, ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa-Remi ka postuar një fotografi të realizuar nga IndeksOnline dhe një...

Asfaltohet rruga që lidh Sfeçlën me Surkishin

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka inspektuar punimet në asfaltimin e rrugës që lidh fshatin Sfeçël me Surkishin, njofton PodujevaPRESS.com Gjatë inspektimit të...

Një qelës i humbur i veturës gjendet afër Interex në Podujevë...

Sonte rreth orës 17 një qytetar në rrugën Zahir Pajaziti, afēr Interex-it në Podujevë, ka gjetur një qelës i humbur të veturës që besohet...