12.1 C
Podujeva
Thursday, October 17, 2019

Dita kur Fatmir Sejdiu u zgjedh president

Të premten e 10 shkurtit të vitit 2006, Fatmir Sejdiu mori postin e presidentit të Kosovës. Me 80 vota për, 12 kundër dhe 17...

Asambleistët e PDK-së ndihmojnë tifozerin “Dardanët” në Podujevë

Kryesia e tifozëve "Dardanët" pas shumë kërkesave për ndihmë në sigurimin e transportit për të shkuar me autobusë në përkrahje të përfaqësuese së Kosovës...

Të martën do të përfundojë rrënimi i të gjitha ndërtimeve pa...

Ushtruesi i Detyrës së ministrit i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka thënë se nga 48 objekte pa leje të identifikuara në breg...

PODUJEVË: Numër i shtuar i policëve në qytet (FOTO)

Sonte në qytetin e Podujevës vërehen forca të shtuara të policisë. Patrullimet e tyre vërehen në shumicën e rrugëve të qytetit, çoftë këmbë apo me...

Fitore Ibishi shkoi për shërim në Gjermani (VIDEO)

Në Gjermani, sot ka shkruar Fitore Ibishi, e cila në Kosovë u diagnostifikua me një sëmundje të rrallë. Pas raportimit të rastit të saj nga...

Opozita: Po të kishte qenë mirë në Podujevë do të jetonte...

Këshilltarët opozitarë të Kuvendit Komunal të Podujevës kanë pasur shumë vërejtje për raportin e punës së këtij institucioni për vitin 2018 dhe planin për...

Kjo është 19-shja e Llapit që ja mësyn Këshillit Drejtues në...

Pas përfundimit të Konventës së PDK-së, dhe pas përfundimit të numërimit të votave, në përputhje me Statutin e PDK-së dhe Rregulloren e Punës së...

NJOFTIM me rëndësi nga Komuna e Podujevës lidhur me Ligjin e...

Komuna e Podujevës njofton banorët e saj se ka hyrë në fuqi Ligji i ri i tatimit në pronë, njofton PodujevaPRESS.com Tani e tutje qytetarët...

Profesori nga Podujeva sqaron rrahjen brutale në oborrin e shkollës!

Sabit Kopalla, profesor në gjimnazin “Aleksandër Xhuvani” në Podujevë ka sqaruar raportimin në disa media se i njëjti ka qenë i përfshirë në një...

Erërat e forta shkaktojnë dëme në Podujevë e fshatra përreth

Erërat e forta gjatë mbrëmjes kanë shkaktuar dëme në rajonin e Prishtinë dhe atë kryesisht në përçues elektrikë. Sipas të dhënave të Qendrës Emergjente, në...