Friday, April 19, 2019

Opozita e Podujevës bojkoton seancën shkaku i injorimit të Kuvendit nga...

Këshilltarët opozitarë të VV-së dhe PDK-së në Podujevë e kanë bojkotuar mbledhjen e Kuvendit Komunal pasi, sipas tyre, kryetari i Komunës, Agim Veliu, është...

Pas zjarrit, kjo është gjendja në Batllavë

Kjo është gjendja në malin e Batllavës. Çdo ditë po regjistrohen raste të reja të zjarreve në territorin e Kosovës. Sot është shfaq një zjarr në...

Propozimi interesant i Tahir Batatinës në Kuvendin e Punës të FFK-së

Tahir Batatina i “dridhi” për një moment të pranishmit në fundin e mbledhjes së FFK-së në pasditen e sotme. Kur të gjithë menduan se trajneri...

FFK zbulon: Llapi është skuadra me shikueshmërinë më të madhe në...

Federata e Futbollit të Kosovës është duke e mbajtur Kuvendin e Rregullt të Punës. Në këtë kuvend në plan është prezantimi i punës për...

Bëhuni gati, këto temperatura ju presin nesër në Podujevë |TABELA

Gjatë ditës së nesërme pritet të mbaj mot i mirë, kryesisht me diell, transmeton PodujevaPRESS. Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizi ndërmjet -2 deri...

PODUJEVË: Ky është asamblisti që u emërua nga KQZ-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka arritur të mbajë mbledhjen e tij të parë pas një viti bllokadë. Sot anëtarët e rinj të KQZ-së votuan...

PODUJEVË: Rilindja e familjes Duriqi

Enver Duriqit ia vranë gruan dhe fëmijët në masakrën e para 20 vjetëve të kryer nga forcat serbe në Kosovë. Mirëpo, ai gjeti forcë dhe...

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njoftim me rëndësi për konsumatorët nga...

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar konsumatorët nga Prishtina, Fushë Kosova, Lipjani, Podujeva, Obiliqi, Shtime, Drenasi dhe Graçanica, se aksioni për shkyçjen e...

Podujevë: Pas 2 majit mosregjistrimet e të porsalindurve dhe të vdekurve...

Njoftime janë ngjitur në gjithë objektin e Komunës së Podujevës. Me të i tërhiqet vërejtja të gjithë atyre personave që nuk e bëjnë regjistrimin e...

Përkujtohet m.asakra e familjes Bogujevci dhe Duriqi në Podujevë

Familjarë e qytetarë të shumtë sot ishin mbledhur në Parkun e Paqes në Podujevë për të përkujtuar masakrën ndaj familjes Bogujevci dhe Duriqi 20...