3.4 C
Podujeva
Wednesday, December 11, 2019

Sa janë të rrezikuar fëmijët nga qentë endacak në Podujevë? (Video)

Ekipi ynë dje derisa po bënim një reportazh për Parkun e Qytetit hasëm në një numër të qenëve endacak, të cilët në këto ditë...

Ftohtë, borë dhe mjegull gjatë javës së ardhshme në Podujevë

Mot kryesisht i vranët dhe  me intervale të shkurta me diell do ta karakterizoj vendin përgjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit. Nga dita e martë...

Reportazh nga Parku i Qytetit në Podujevë (Video+Foto)

Se bora i ka bukuritë e veta është shumë e vërtet, dhe këtë e vërtetojnë fotot dhe videot që ekipi i PodujevaPRESS i ka...

LAJMI FUNDIT: Aksident komunikacioni në qendër të qytetit në Podujevë (Foto)

Para pak qastesh ka ndodhur një aksident komunikcioni në qendër të qytetit të Podujevës, ku një vetur e tipit Pasat ka devijuar nga rruga...

Çka raportonin agjentët e CIA-së, për ardhjen e agjentëve të UDB-së...

Ashtu siq kemi raportuar edhe më heret sikur shumë komuna tjera, as komuna e Podujevës nuk i ka shpëtuar pa vrojtuar dhe përcjellur dinamikën...

Përvjetori i 11-të i vdekjes se Rugovës ndan Agim Veliun me...

Dy nënkryetarët e LDK-së, Agim Veliu dhe Lutfi Haziri janë përplasur keq mes vete. Kryetari i Komunës se Podujevës dhe ai i Gjilanit janë rivalët...

Liqeni i Batllavës, ashtu si nuk e keni parë më parë...

Temperaturat e ftohta dimërore që kanë përfshirë Kosovën, veç vështirësive që ka sjellë në rrugë dhe në aspekte tjera, bora dhe dimri kanë mundësuar...

Shqetësuese, mish i prishur në Podujevë (Foto)

Cilësia e mishit në marketet kosovare vazhdon të jetë e dyshimtë. Një rast tejet shqetësues është parë në një nga marketet e Podujevës. Mishi i...

LDK mbanë Akademi Përkujtimore për Dr. Ibrahim Rugova

Nënkryetari i LDK-së, njëherit kryetar i  komunës së Podujevës z. Agim Veliu ka njoftuar në profilin e tij zyrtar në facebook se Lidhja Demokratike...

Komuna e Podujevës mbajti debatin publik lidhur me Propozim Rregulloren për...

Komuna e Podujevës siç kishte planifikuar, sot, ka mbajtur debatin publik me qytetarë lidhur me Propozim Rregulloren për taksa, tarifa dhe gjoba komunale. Në komunikatën...