24.7 C
Podujeva
Wednesday, June 26, 2019

Podujeva gjallërohet me ardhjen e bashkatdhetarëve

Podujeva për këtë fundvit po i gëzohet festave, madje bashkatdhetarët e kanë gjallëruar gjithë qytetin,  kjo vërehet nëpër rrugë nga prania e veturave me...

I riu nga Podujeva që jeton në Gjermani, po arrin suksese...

Argjend Zeka i cili ka lindur dhe jeton në Dortmund të Gjermanisë është me prejardhje nga Podujeva. Ai ka rrëfyer për portalin tonë, për...

APEL: Kujdes nga ngricat në rrugët e Podujevës

Kujdes nga ngricat në rrugët e Podujevës Apelojmë te të gjithë ngasësit e automjeteve që të respektojnë shenjat e trafikut, t’iu përshtaten shpejtësisë së lejuar...

Nesër, 26 dhjetori është festë zyrtare (ditë pushimi)

Nesër, e hënë, 26 dhjetor  është festë zyrtare dhe asnjë institucion shtetëror nuk punon, kjo informatë shpresojmë të arrin tek të gjitha ata qytetarë...

BULLIQI I PËRGJIGJET KRYEMINISTRIT PËR AKUZËN “SHËRBËTOR I OPOZITËS”

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk e ka ndërmend t’ia bëjë qejfin shefit të tij partiak, Isa Mustafa, rreth çështjeve për...

LDK zgjedhë kryetarin e ri të FRLDK-së

Sot është përmbyllur procesi i mbrendshëm zgjedhor i Forumit Rinor të LDK-se, ku kanë marë pjesë qindra delagtë nga të gjitha komunat e Kosovës....

Aksident komunikacioni afër ETC-së, në Podujevë (Foto)

Sipas burimeve të PodujevaPress para pak qastesh ka ndodhur një aksident komunikacioni afër ETC-së, në Podujevë.  Nuk dihet se a ka të lënduar, përveq dëmeve...

Hapet zyrtarisht portali informativ PodujevaPress.com

Në qytetin e Podujevës sot, nis punën një dritare e re informative, PodujevaPress.com Qëllimi i krijuesve të këtij portali është informimi i drejtë i lexuesve,...

Kuvendi i Komunës së Podujevës mbajti mbledhje të jashtëzakonshme

Kuvendi i Komunës së Podujevës mbajti mbledhje të jashtëzakonshme Kuvendi i Komunës së Podujevës, me kërkesën e grupit prej 12 këshilltarëve, ka mbajtur mbledhjen e...

Policia në Podujevë arreston personin që goditi 12 vjeçarin me veturë

Personi i cili kishte goditur me veturë një fëmijë të moshës 12 vjeçare me inicialet A. F dje në shatin Peran të Podujevës, është...