Friday, April 19, 2019

U përurua objekti për nxënësit me nevoja të veçanta në shkollën...

Me një ceremoni solemne, sot është përuruar aneks-objekti i Shkollës Fillore e Mesme e Ulët “Kongresi i Manastirit” në Gllamnik, ku do të ndjekin...

Policia dhe inspektorët nuk i falin më taksistët ilegalë, ja çfarë...

Ekipi i inspektorëve së bashku me Policinë e Kosovës sot gjatë ditës kanë gjobitur taksistët ilegalë në kryeqytet. Komuna e Prishtinës thotë se të gjithë...

Agim Veliu, i kënaqur me demonstrimin në ushtrimin fushor të FSK-së...

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, bashkë me zëvendëskomandantin e FSK-së, gjeneral brigade Enver Cikaqi, kanë përcjell ushtrimin fushor “Skifteri 03”, i cili...

Sot bëhen 20 vite kur ndodhi m.asakra në Podujevë ndaj familjes...

Sot shënohet 20-vjetori i masakrës ndaj familjeve Bogujevci dhe Duriqi në Podujevë. Për të shënuar këtë ditë, të dy familjet kanë organizuar aktivitete të ndryshme...

Pezullohet për dy javë greva e transportuesve llapjanë

Greva e kompanive të transportuesve të udhëtarëve të linjës Podujevë-Prishtinë, e nisur të hënën, është pezulluar për dy javë ditë. Kryetari i shoqatës së këtyre...

Zjarri dëmton 400 fidanë në Podujevë

Në fshatin Sfeqël të Podujevës raportohet se nga zjarri janë dëmtuar 400 fidanë, Rasti ka ndodhur dje rreth orës 14:30, transmeton Koha.net. “Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka...

Nëse keni plane për vikend, kështu do të jetë moti prej...

Ditëve në vijim mot kryesisht i kthjellët dhe me diell, temperaturat gradualisht në rritje Masat e ftohta ajrore që depërtuan mbi rajon ditëve të fundit,...

Ndalohet nga policia shoferja që goditi biçiklistin me veturë në Podujevë

Sot pasdite një biçiklist u godit nga një veturë, duke pësuar lëndime trupore. Rastin e ka konfirmuar për Indeksonline zyrtarja e policisë për informim në...

Fatmir Sejdiu flet për raportet me Agim Veliun

Ish presidenti  i Kosovës dhe ish kryetar  i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka komentuar marrëdhëniet e tij me kryetarin e Podujevës, Agim Veliu. I pyetur se...

Si do të jetë moti të mërkurën dhe të enjten

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë dy ditët e ardhshme, të mërkurën dhe të enjten. “Të mërkurën do të...