10 C
Podujeva
Thursday, October 17, 2019

Ekskluzive: Ky do të jetë ministri i ri i Inovacionit nga...

Që nga nesër ministër i ri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë do të jetë, Fahri Osmani i cili vjen nga dega e PDK-së në Podujevë. Këtë...

Rizgjedhet kryetari i LDK-së në Podujevë, Agim Veliu

Agim Veliu, një prej figurave kryesore të LDK’së, është rizgjedhur kryetar në degën e partisë në Podujevë. Partia e Isa Mustafës ka njoftuar se Veliu,...

Kadri Veseli nesër do ta bëjë Llapin me Ministër, zyrtarizimin e...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli duket se më në fund do ti jap Llapit hise më të madhe në qeveri, të...

Qeverisja komunale në Podujevë i shkel procedurat e prokurimit

Komunarët e Podujevës nuk kanë dalë aspak mirë me procedurat e prokurimit. Gjatë vitit të kaluar ata kanë bërë vazhdime të kontratave pa procedura...

Shumë projekte infrastrukturore të varura nga “kismeti” i Agim Veliut në...

“Me kismet”, i është përgjigjur kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, një banori të fshatit Lluzhan kur po i kërkohej përgjigje se kur...

Kjo është 19-shja e Llapit që ja mësyn Këshillit Drejtues në...

Pas përfundimit të Konventës së PDK-së, dhe pas përfundimit të numërimit të votave, në përputhje me Statutin e PDK-së dhe Rregulloren e Punës së...

Agim Veliu injoron përurimin e shqiponjës gjigante në Podujevë, shëtitet me...

Në 20 vjetorin e çlirimit të Podujevës janë vërejtur se ende vazhdojnë dallimet politike në këtë qytet. Teksa komuna kishte bërë publike agjenden e...

Pozita e opozita festojnë ndaras ditën e Çlirimit të Podujevës (Pamje)

Në 20 vjetorin e çlirimit të Podujevës janë vërejtur se ende vazhdojnë dallimet politike në këtë qytet. Teksa komuna kishte bërë publike agjenden e...

Podujeva u bë me shqiponjë në Ditën e Çlirimit

Përmendorja e shqiponjës do t’i pret e përcjell çdo ditë të gjithë ata që udhëtojnë nëpër magjistralen Podujevë-Merdar- te rrethrrotullimi afër Hotel “Besianës”. Ky simbol...

Haradinaj: Heroizmi i luftëtarëve të Llapit i dha kuptim përpjekjeve tona...

Në 20- vjetorin e çlirimit të Podujevës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kujtoi sakrificën e qytetarëve të kësaj ane dhe të luftëtarëve të Zonës...