14.9 C
Podujeva
Wednesday, November 13, 2019

Vjen dorëheqja e parë, pas zgjedhjes së Isa Mustafës kryetar të...

Si rezultat i zhvillimeve në procesin zgjedhor të LDK’së, Shpejtim Bulliqi ka dhënë dorëheqje nga të gjitha strukturat e LDK’së. Dorëheqjen e tij nga LDK,...

Agim Veliu përkrahë Isa Mustafën – thotë se Fatmir Sejdiu nuk...

Kryetari i Podujevës, Agim Veliu thotë se Kuvendi Zgjedhor ka shkuar në mënyrë të rregullt dhe demokratike. Veliu ka thënë se tashmë pritet të zgjidhet...

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Podujevës shpall konkurs për mësimdhënës

Bazuar në nenet 7 dhe 8 të Ligjit të Punës nr03/L-212  të Republikës së Kosovës, Ligjit mbi Arsimin Parauniversitar të Republikës së Kosovës, Drejtoria...

Pse po zvarriten e punimet në zgjerimit të rrugës Prishtinë-Podujevë? Flet...

Për zvarritjen e punimet të zgjerimit të rrugës Prishtinë-Podujevë, ministri Pal Lekaj deklaron se projekti për zgjerimin e kësaj rruge ka qenë i pa...

Ishte spital ushtarak në kohën e luftës, rrëfimi i doktorit Skender...

Ky objekt i cili gjendet në Fshatin Potok të Podujevës, para luftës së fundit në Kosovë shërbente si shkollë fillore. Por, fillimi i luftës ndaj...

Publikohet lista, këta janë noterët e rinjë nga Podujeva (EMRAT)

E enjtja ka qenë dita e fundit për ankesa për kandidatët e pakënaqur me rezultatet e publikuara në fillim të kësaj jave, në provimin...

Sekretet që nuk i mori me vete Zahir Pajaziti /VIDEO

Dalja e parë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës u shoqërua me kritika të ashpra ku shpeshherë pjesëtarët e saj u cilësuan kriminelë e terroristë. Faza...

Ndërron jetë biznesmeni llapjan Astrit Shabani

Sot në Podujevë ka ndërruar jetë, biznesmeni i njohur, Astrit Shabani. “Edhe pse u nda nga ne në një moshë të hershme, veprat e tij...

Arrestohen dy të rinj, vodhën një kasafortë me para e pako...

Një 22 vjeçar e një 25 vjeçar janë arrestuar përvjedhke të rëndë. “Njësitet policore të stacionit të Podujevës, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për...

Llapashtica: Komuna e Podujevës po mashtron me zgjerimin e rrugës “Zahir...

Zgjerimi i rrugës kryesore të qytetit të Podujevës “Zahir Pajaziti” dhe ndërtimi i infrastrukturës përcjellëse, siç quhej projekti, ka dalë të mos jetë zgjerim....