9 C
Podujeva
Wednesday, May 27, 2020

QPS-ja në Podujevë qe një vit pa drejtor, ushtruesi i detyrës...

Tash e një vit ka mbetur pa drejtor Qendra për Punë Sociale në Komunën e Podujevës, prejse është pensionuar ish-drejtori Osman Jashari. Për një vit...

Shërohen të gjithë pacientët me COVID-19 nga Podujeva

Të gjithë pacientët nga Komuna e Podujevës të infektuar me koronavirus janë shëruar plotësisht. Epidemiologia e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në këtë komunë, Bedrie...

Vetëplagosje në Podujevë, Policia konfiskon armën dhe 5 fishekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në orët e vona të së hënës, në Komunën e Podujevës, ka ndodhur një vetëplagosje. Lajmi u bë i...

90 persona të arrestuar në Podujevë që nga shfaqja e pandemisë...

Që nga 13 marsi, kur në Republikën e Kosovës u paraqitën rastet e para me virusin Covid-19, e deri më tani, Policia e Kosovës...

Afro 20 shkolla në Podujevë, me ushtrues detyre të drejtorit

I paligjshëm po konsiderohet nga opozitarët menaxhimi i shkollave nga ushtrues detyre të drejtorëve në Komunën e Podujevës. Sipas tyre, kjo bëhet me qëllim...

Gjykata në Podujevë që nga reduktimi i aktiviteteve të saja ka...

Që nga shfaqja e rasteve të para me koronavirus në Kosovë e deri në fund të prillit, Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë,...

PODUJEVË: Dënohet me burg efektiv e akuzuara për dhunë ndaj kunatës...

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, e ka dënuar me 8 muaj burgim efektiv, të akuzuarën për tre vepra penale, S.S. Ajo akuzohej për...

Gjashtë të lënduar në aksidentin në Bradash, flasin dëshmitarët dhe policia

Gjashtë persona kanë marrë lëndime trupore në aksidentin e ndodhur pasditen e sotme në fshatin Bradash të Podujevës. Disa prej të lënduarve janë më rëndë...

Kurti: Hoti është i dobët – unë nuk organizoj protesta

Lidhja Demokratike e Kosovës ka caktuar sot ish-zëvendëskryeministrin e shkarkuar Avdullah Hoti për mandatar. Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka thënë në një intervistë në...

37 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, prej tyre 4...

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 37 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Ndërkohë bëhet e ditur se edhe...