30.5 C
Podujeva
Sunday, August 25, 2019

ARKIVË: Ja si zhvilloheshin luftimet “Te Tabet e Llapashticës” ndërmjet UÇK-së...

Gjatë luftës së fundit të vitit 1998-1999 luftimet më të ashpra frontale janë zhvilluar kryesisht në hyrje të fshatit Llapashticë, te vendi i njohur...

Edhe pas 19 vitesh prej themelimit, Policia pa sigurime shëndetësore

Sindikata e Policisë ka reaguar pas vrasjes së zyrtarit policor Izet Demaj, duke theksuar se çdo sulm mbi pjesëtarët e Policisë së Kosovës nuk...

Afrim Muçiqi mohon se zyrtari i AAK’së e kishte kërcënuar me...

Dalip Brahimi kishte qenë në mesin e pesë të arrestuarve që më 21 dhjetor 2018 iu caktua masa e paraburgimit nën dyshimet për krim...

Prodhuesit vendorë frikësohen se do t’ju ikin punëtorët

Liberalizimi i vizave për shumë kë po shihet si një mundësi. Në të vërtetë, përveç qytetarëve, si mundësi po shihet edhe nga pronarë biznesesh,...

MI: Të gjitha rrugët janë të kalueshme, kujdes nga ngricat!

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu ka thënë në një prononcim për Telegrafin se gjendja e rrugëve në tërë Kosovën është e mirë dhe komunikacioni...

Aksidentohet eskorta e Ministrit të Brendshëm: Dërgohen shpejt në QKUK

Këshilltarët e Ministrit të Brendshëm dhe pjesëtarë tjerë të kabinetit janë lënduar duke ngasur veturën zyratre. Disa prej tyre janë lënduar rëndë, por janë...

Qeveria deklarohet për shkuarjen e të rinjëve jashtë vendit

Qeveria e Kosovës, ka hedhur poshtë disa lajme që në Kosovë po ndodhë largimi i qytetarëve. Sipas tyre,  udhëtimi i të rinjëve nga Kosova...

Haradinaj flet për grevën e mësimdhënësve

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në lidhje me grevën e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit në Kosovë (SBASHK) ka thënë se do ta shohin...

Maskat sonte hynë në një lokal të lojërave të fatit në...

Rastet e grabitjeve në Kosovë kohëve të fundit nuk kanë të ndalur. Një grabitje e radhës ka ndodhur sonte para pak minutash në një lokal...

Podujeva sot mbetet pa furnizim me ujë të pijshëm! Kjo është...

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” sh.a.  njofton konsumatorët e qytetit të Podujevës se, që nga ora 10.00 e mëngjesit të ditës së sotme do...