9 C
Podujeva
Wednesday, May 27, 2020

Lajm i mirë për punëtorët e arsimit

Ani pse janë në grevë që gati 3 javë, punëtorët e arsimit i kanë marrë pagat e muajit janar , transmeton Gazeta Metro. Mësuesit, arsimtarët,...

Nuk do të ketë rritje të pagave, Presidenti Thaçi do ta...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet t’ia kthej Ligjin për Pagat sërish Kuvendit të Kosovës për rishqyrtim. Këtë vendim, presidenti Thaçi pritet ta marrë së...

Ja çfarë po ndodh në shkollat e Podujevës

Shpeshtohen incidentet në shkollat e Podujevës Këshilltarët komunalë të Podujevës po kërkojnë më shumë siguri në shkollat e kësaj komune. Therje me thika, rrahje e vjedhje...

Paga e kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, 1600 euro

Ka vite që është në krye të sindikatës së arsimit. Dhe në këtë cilësi, kryetari i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj, i priu grevës së mësimdhënësve...

Limaj konfirmon gjithçka: Amerikanët na thanë se do largojnë Bondsteel’in nga...

Bashkëkryesuesi i delegacionit, Fatmir Limaj ka konfirmuar se delegacioni amerikan i udhëhequr nga John Earth dhe Brad Berkley ka kërcënuar Kosovën edhe më një...

Tani kjo është kërkesa e LDK-së

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka folur edhe rreth ofertave që ka marrë LDK-ja si parti për të hyrë në qeveri. Selmanaj ka thënë se...

Moti për sot

Moti gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të jetë kryesisht me vranësira dhe intervale me diell, ndërsa në mbrëmje priten kthjellime. Edhe pse...

Iniciativë për ndryshimin e fotos së Bill Clinton (VIDEO)

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, është njeri ndër me meritorët për ndërhyrjen e NATO-s në Kosovës. Clinton shumë shpejt do të bëhet me fotografi të re...

Ndalohet nga policia shoferja që goditi biçiklistin me veturë në Podujevë

Sot pasdite një biçiklist u godit nga një veturë, duke pësuar lëndime trupore. Rastin e ka konfirmuar për Indeksonline zyrtarja e policisë për informim në...

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Podujevës shpall konkurs për mësimdhënës

Bazuar në nenet 7 dhe 8 të Ligjit të Punës nr03/L-212  të Republikës së Kosovës, Ligjit mbi Arsimin Parauniversitar të Republikës së Kosovës, Drejtoria...