9.9 C
Podujeva
Thursday, November 21, 2019

Dokumenti i CIA-s: Beteja Heroike e Shaban Polluzhës në Llap e...

Në dokument sekret i CIA-së i nxjerrur në vitin 1951, vetëm për zyrtarët amerikan tregon në detaje gjendjen e rëndë të shqiptarëve në Kosovë,...

Sot mbahet mbledhja e Komitetit për Politik dhe Financa në Komunën...

Kryesuesi i kuvendit komunal të Podujevës, Fatmir Gashi ka bërë publike thirrjen e seancës së rregullt të kuvendit komunal të Podujevës, njofton PodujevaPRESS. Në bazë...

Vidhen drunjtë për ngrohje në Prishtinë, ato ishin dedikuar për familjet...

Drunjtë për ngrohje që janë parapri të ndahen për familje skamnore në komunën e Prishtinës, janë vjedhur në parun e Gërmisë. Rreth 48 metra drunj...

Demantohet edhe një herë Daçiq, ministri i Guinea-Bissau sjell letrën e...

Shteti i Guinea-Bissaus edhe një herë ka konfirmuar njohjen e Kosovës si shtet. Ministri i shtetit të Guinea-Bissau Fabien Sagna gjatë ditës së sotme...

Vetëvendosje nuk do ta votojnë Veselin për kryetar të Kuvendit

Koalicioni PAN, si koalicion fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit ka të drejtën që në seancën e parë konstituive të Kuvendit të Kosovës, të...

Aksident në dalje të Prishtinës (FOTO)

Çaste më parë ka ndodhur një aksident trafiku në dalje të Prishtinës rrugës për Fushë-Kosovës. Si pasojë e këtij aksidenti janë shkaktuar edhe kolona të...

Presidenti për zgjedhjet në Gjermani: Merkelit sukseset më të mira

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar zgjedhjet në Gjermani që do të mbahen nesër. Ai ka thënë se nuk është punë e Kosovës...

Ardian Gjini: Qeveria bëhet së shpejti, me PDK’në jemi deri në...

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ardian Gjini shprehet i sigurt se lidhja me PAN’in do të shkojë deri në fund. Sipas tij,...

Paralajmërohen protesta të dhunshme gjatë samitit G20

Ministri i brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maizere, tha sot se forcat e sigurisë së Gjermanisë presin afro 8 mijë protestues të dhunshëm në...

Qyteti më vdekjeprurës në botë, pamje të frikshme nga Çernobili

Katastrofa bërthamore e Çernobilit, e vitit 1986, mori 30 jetë njerëzish dhe la të plagosur 134 të tjerë Ngjarja ndodhi në Planetin e Energjisë Bërthamore...