24.4 C
Podujeva
Tuesday, June 25, 2019

Askush nuk u interesua për objektin e dedikuar për pushimore në...

Asnjë ofertë nuk e ka pranuar Komuna e Podujevës për objektin që ishte paraparë për pushimore të fëmijëve jetimë në fshatin Orllan e që...

Podujeva i tatimon 10 mijë prona më pak se që i...

Zyrtarët opozitarë të Podujevës e kanë kritikuar pushtetin e kësaj komune për paaftësi rreth realizimit të të hyrave vetjake. Sipas tyre, kjo komunë tatimon...

Komuna e Podujevës shpall konkurs për plotësimin e vendeve të lira...

Komuna e Podujevës ka shpallur konkurs për pranimin e dhjetë (10) punëtorëve, njofton portali PodujevaPRESS.com Bazuar në Ligjin për Sherbimin Civil të Republikës së Kosovës,...

Njoftim me rëndësi nga Komuna e Podujevës, mbyllet për qarkullim rruga...

Komuna e Podujevës ka njoftuar se nga e hëna do të mbyllet një pjesë e rrugës kryesore të qytetit “Zahir Pajaziti” për shkak të...

Haradinaj përmend afatin për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Hradinaj, thotë që në qershor ka pak gjasa që të ndodhë liberalizimi i vizave. Sipas tij, vjeshta është...

Komuna e Podujevës fajëson qytetarët për mbeturinat nëpër qytet

Plani i ri për mbledhjen e mbeturinave i ka nxjerrë telashe kompanisë për menaxhimin e mbeturinave (KRM) “Pastrimi” dhe Komunës së Podujevës. Kjo e fundit...

OPINION: Bisedimet Kosovë – Serbi, shkuarja në bisedime me platformë INATI

Kosova në bisedimet me Serbinë në asnjë mënyrë nuk duhet te lejoj që bisedimet të zhvillohen duke pasur si temë vetëm Kosovën,nëse përfaqësuesit politik...

PODUJEVË: Për 3 muaj zyrtarët komunalë i kanë harxhuar mbi 2...

Buxhetit të Komunës së Podujevës i janë marrë rreth 2 mijë euro nga vendimet e gjykatave për tre muaj qeverisjeje në këtë vit, shkruan...

150 mijë euro për vazhdimin e rregullimit të shtratit të lumit...

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka pritur sot në takim kryetarët e 4 komunave të Republikës së Kosovës: Prizren, Podujevë, Obiliq...

Ministri Lekaj e pranon se ka dështime në zgjerimin e rrugës...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka konfirmuar në Puls të KTV-së se ministria që ai udhëheq do ta gjobisë me 12 milionë euro “Bechtel...