24.4 C
Podujeva
Tuesday, June 25, 2019

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e këtij...

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për gjetjen e një personi të humbur. Ai është Hetem Dedaj, i lindur në vitin 1975, banues...

Ministri gjerman jep lajmin e madh për liberalizimin e vizave

Liberalizimi i vizave vazhdon të mbetët ҫështje e pazgjidhur për Kosovën. Michal Roth, ministri i Shtetit gjerman për Evropën në MPJ, është shprehur kundër rivendosjes...

Emigrim masiv, Kroacia as në luftë nuk ka humbur më shumë...

Instituti i Vienës për Studime Ekonomike Ndërkombëtare (WIIW) ka publikuar analizën e saj ekonomike dhe parashikimin për 23 vende të Evropës Qendrore dhe Lindore...

Mali i Zi ka nevojë për 20.000 punëtorë sezonal në bregdet

Sipas vlerësimeve të Zyrës së Punësimit të Malit të Zi, këtë sezon veror vetëm në bregdet do të kërkohen rreth 20.000 punëtorë sezonal. Ministri i...

Përgadituni: Këto temperatura iu presin nesër e pasnesër

Gjatë ditës së nesërme dhe pasnesër, në vendin tonë pritet të mbaj mot më i ftohtë dhe me reshje shiu, transmeton Gazeta Metro. Në njoftim...

Humbi në zgjedhje, kandidati turk nga inati shkatërron parkun e lojërave...

Mehmet Akyol, në Turqinë veriore, shkatërroi një shesh lojërash për fëmijë që kishte ndërtuar një javë më parë pasi humbi në zgjedhjet lokale të...

Dosja e Prokurorisë: Si i avulluan fondet e tre përqindëshit

Shumë qytetarë të Kosovës, të cilët punonin në shtetet perëndimore, kishin kontribuar me mjete monetare në Fondin e 3%, fond që synonte organizimin e...

Shqetësuese: Vozit në anën e kundërt në rrethrrotullim në Podujevë |PAMJE

Një veturë është filmuar teksa ka lëvizur në anën e kundërt në rrethrrotullim në qytetin e Podujevës. Vetura ka lëvizur shpejt, duke rrezikuar kështu automjetet...

Ia dha 10 euro ryshfet policit në Podujevë, dënohet me 700...

Ndihmësi i vozitësit të autobusit në kompaninë për transportin e udhëtarëve “Polluzha Trans”, Driton Fanaj, është dënuar me 500 euro gjobë, për dhënie ryshfeti. Ai...

Zyra e Haradinajt hap konkurs për 92 vende pune

Zyra e Kryeministrit ka shpallur konkurs për 92 persona për pozitën ekspert i jashtëm. Sipas konkursit, ekspertët kërkohen për në fushën e Edukimit, Gjuhën Angleze,...