18.4 C
Podujeva
Thursday, June 20, 2019

OEAK: Qeveria të pezullojë implementimin e Ligjit për Sigurime Shëndetësore

Ligji për Sigurimin Shëndetësor është përcjellë me vonesa të shumta në implementim që nga miratimi i tij në prill të vitit 2014. Këto vonesa...

Vetëm grindje jo – Çfarë pritet nga samiti i BE-së?

Në samitin e Bashkimit Europian janë hedhur në tryezë tema për bisedimeve që fillojnë nga Siria deri tek sanksionet kundër Rusisë. Por kërkohet mënjanimi...

O’Connell: BE ka punuar shumë për lëvizjen e lirë, muri nuk...

Ambasadori i Britanisë së Madhe Ruairi O’Connell, ka hapur faqen e tij të Facebookut për të gjithë qytetarët, duke i ftuar t’i bëjnë pyetje...

Komuna e Podujevës shpall njoftim për kontratë për furnizime me fidane...

Komuna e Podujevës ka shpallur njoftim publik bazuar në rregullat dhe procedurat e prokurimit publik për furnzim me fidane të mjedrës, ku paraqitet mundësia...

CIA jep detaje shokuese për Putinin: I përfshirë personalisht në sulmet...

Zyrtarë të Agjencisë së Inteligjencës Amerikane (CIA) besojnë se presidenti rus, Vladimir Putin, është përfshirë edhe personalisht në sulmet kibernetike përmes hakerëve gjatë fushatës...

Javën e ardhshme mbahet Konferenca e Ambasadorëve të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka bërë me dije të mërkurën se politika e jashtme e Kosovës duhet t’i përmbushë nevojat e...

Korrupsioni ia humb Kosovës milionat e premtuara nga Amerika

Kosova ka humbur miliona euro investime në formë të grantit nga agjensia qeveritare amerikane Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC). Bordi i kësaj agjencie ka vendosur...

Pallaska: BE’ja nuk po ia liberalizon vizat Kosovës, sepse i frikësohet...

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjinin, avokati Dastid Pallaska ka folur për...

Ekskluzive: Kosova bëhet zyrtarisht me kodin +383

Unioni ndërkombetarë i telekomunikimeve (ITU), Kosovës i ka ndarë kodin telefonik +383. Kosova ka hyrë në listën zyrtare të shteteve dhe rajoneve gjeografike që...

Bie nataliteti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar raportin për “Gratë dhe Burrat në Kosovë”, për vitet 2014/2015. Rezultatet e këtij publikimi u prezantuan sot...