24.7 C
Podujeva
Wednesday, June 26, 2019

Udhëzimi administrativ që po pengon investimet e huaja në shëndetësinë kosovare

Shëndetësia kosovare vazhdon të përballet me probleme të ndryshme. Numri i pacientëve që vizitojnë spitalet në Maqedoni dhe Shqipëri vazhdon të jetë i madh....

Hungaria ndan 50 bursa për studentët nga Kosova

Qeveria hungareze ka ndarë 50 bursa për studentët nga Kosova, prej të cilave 25 bursa për studimet bachelor, 20 për studime master dhe 5...

Ja 15 kushtet e BDI-së për formimin e qeverisë. Cili do...

Në vijim po ua përcjellim 15 kushtet e BDI-së për formimin e Qeverisë së re, ku në njërin prej kushteve kërkohet që presidenti i...

Mustafa: Buxheti do të implementohet në harmoni me shoqërinë civile ​

Kryeministri Isa Mustafa, i cili mori pjesë në takimin e Këshillit për Zbatimin e Strategjisë Qeveritare për Bashkëpunim me Shoqërinë Civile 2013 – 2017,...

Ali Ahmeti shuplakë Edi Ramës, refuzon takimin?

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka refuzuar takimin e kërkuar nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama me krerët e partive shqiptare...

Ambasadorët e SHBA dhe të Rusisë shkëmbejnë akuza të rënda për...

Në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së mbi situatën në Siri ka ndodhur një konfrontim verbal mes ambasadori rus, Vitali Churkin, dhe përfaqësueses...

Prishtina ia jep 50 mijë, Podujeva gati 10 mijë (Foto)

Festat e fundvitit ua kanë nxjerrur disa mijëra euro buxheteve komunale të shumë komunave në Kosovë. Prishtina sigurisht që është komuna që ka ndarë...

Edi Rama sot takohet me Ziadin Selën në Tiranë

Bryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, në shoqërim të sekreatit të LR-PDSH-së, Arben Taravari, sot do të qëndrojnë në Tiranë për takim pune, transmeton Telegrafi Maqedoni. Sela...

Anëtarësimi në BE duhet të shfrytëzohet për barazinë gjinore

Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës, përmes një konference për media ka bërë sot prezantimin  e tri dokumenteve të punës për barazi gjinore...

Veseli: Javën e ardhme do të thërras seancë për Astrit Deharin

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka deklaruar para medieve se do të thërrasë seancë plenare për të diskutuar për rastin e vdekjes së Astrit...