24.9 C
Podujeva
Sunday, September 15, 2019

Mustafa: Buxheti do të implementohet në harmoni me shoqërinë civile ​

Kryeministri Isa Mustafa, i cili mori pjesë në takimin e Këshillit për Zbatimin e Strategjisë Qeveritare për Bashkëpunim me Shoqërinë Civile 2013 – 2017,...

Ali Ahmeti shuplakë Edi Ramës, refuzon takimin?

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka refuzuar takimin e kërkuar nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama me krerët e partive shqiptare...

Ambasadorët e SHBA dhe të Rusisë shkëmbejnë akuza të rënda për...

Në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së mbi situatën në Siri ka ndodhur një konfrontim verbal mes ambasadori rus, Vitali Churkin, dhe përfaqësueses...

Prishtina ia jep 50 mijë, Podujeva gati 10 mijë (Foto)

Festat e fundvitit ua kanë nxjerrur disa mijëra euro buxheteve komunale të shumë komunave në Kosovë. Prishtina sigurisht që është komuna që ka ndarë...

Edi Rama sot takohet me Ziadin Selën në Tiranë

Bryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, në shoqërim të sekreatit të LR-PDSH-së, Arben Taravari, sot do të qëndrojnë në Tiranë për takim pune, transmeton Telegrafi Maqedoni. Sela...

Anëtarësimi në BE duhet të shfrytëzohet për barazinë gjinore

Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës, përmes një konference për media ka bërë sot prezantimin  e tri dokumenteve të punës për barazi gjinore...

Veseli: Javën e ardhme do të thërras seancë për Astrit Deharin

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka deklaruar para medieve se do të thërrasë seancë plenare për të diskutuar për rastin e vdekjes së Astrit...

Maqedoni: Të gjitha partitë shpallin veten fituese

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve përmes një konference për shtyp njoftoi se dalja e votuesve në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 dhjetorit është mbi...

Ja sa para shpenzuan sivjet bashkatdhetarët në Kosovë

Dërgesat nga diaspora edhe më tutje vazhdojnë të luajnë rol të rëndësishëm në zhvillimin ekonomik të vendit. Bazuar në të dhëna zyrtare të Bankës...

Ndryshohet Ligji për Veteranët e UÇK-së?

Qeveria do të ndryshojë Ligjin për Pensionet e Veteranëve të UÇK-së, duke qenë se s’mund të përballojë pensionet e përmuajshme të 28,000 ish-luftëtarëve –...