8.4 C
Podujeva
Wednesday, May 27, 2020

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë – Ferizaj (Foto)

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë mes dy veturave në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, njofton Klan Kosova. Ende nuk dihet a ka...

Ndryshimi i tarifave ngrit çmimin e rrymës

Propozimi për ndryshimin e tarifave nga Zyra e Regullatorit të Energjisë Elektrike (ZRrE) do ta ngritë çmimin e rrymës. Kështu vlerësojnë organizatat joqeveritare KOSID dhe...

Yee konfirmon: SHBA e do Ushtrinë e Kosovës me Kushtetutë (Video)

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, erdhi në Kosovë, në kohën kur temë e nxehtë është themelimi i Ushtrisë së Kosovës, proces të cilin amerikanët...

Haradinaj: Kryeministri Mustafa “i lodhtë” për Ushtrinë (Video)

Deputeti i AAK-së Daut Haradinaj në Rrokum Roll te Televizionit Rrokum duke folur për Ushtrinë e Kosovës ka thënë se shumë shtete te NATO-s...

Arben Gashi thotë se LDK nuk i druhet zgjedhjeve të parakohshme

Dalja në teren e zyrtarëve partiak po shihet si indaktor se vendi po rrëshqet drejt zgjedhjeve të parakohshme. Më së shumti një proces zgjedhor po...

Pejë: Lakmonte shokët e klasës kur hanin bukë, braktis shkollën (Video)

Familja Rama jeton në një dhomë pa ndriçim dhe banjë. Objekti në të cilin jeton familja Rama në Komunën e Pejës, nuk i ngjan fare shtëpisë. Familja...

Lajm i keq për azil kërkuesit në Austri

Austria do të kërkojë që të mos pranojë më shumë azil kërkues në bazë të sistemit të BE-së për zhvendosje, duke argumentuar se tashmë...

A e dini se kosovarët do të mundë të udhëtonin sot...

Gjeorgjianët nga sot do të udhëtojnë pa viza në Zonën Schengen. Komisioni Europian kishte rekomanduar vitin e kaluar më saktësisht në muajin mars, që...

Gjeorgji: Shtetasit mund të udhëtojnë pa viza në BE

Shtetasit e Gjeorgjisë me pasaporta biometrike do të mund të udhëtojnë në pjesën më të madhe të vendeve të Bashkimit Evropian pa viza prej...

Ja ku do të ndërtohet ‘Kosova e Re’ (Foto)

Ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” është stërzgjatur me vite, por si duket këtij procesi do t’i vije fundi. Sipas planeve të Ministrisë së...