14.9 C
Podujeva
Wednesday, November 13, 2019

E mbani mend Nitën nga ‘Kafeneja jonë’, kaq shumë ka ndryshuar ajo

Leonora Mehmetaj është aktorja që u bë shumë e njohur në publikun shqipatar sidomos me rolin e saj në serialin ‘Kafeneja jonë’. Me rolin e...

Doli nga shtypi romani “Zëra në Lavjerrës”

Shtëpia Botuese “ProkultPress” ka njoftuar se ka dal nga shtypi romani “Zëra në Lavjerrës” i shkrimtarit të njohur korçar Kristaq Turtulli, transmeton portali PodujevaPRESS.com Në...

Flet FBI, më në fund tregon identitetin e vërtetë të Titos |PAMJE

E gjithë kjo thuhet në shënimin e FBI-së që nga fillimi i majit 1955. Shënimet e fshehta të të pesëdhjetave të FBI-së janë të...

Pse po dalin me maska këngëtaret e kanë bërë modë apo…

Maskat në fytyrë duket se janë bërë trend për artistet e estradës. Kjo pamje e këngëtareve tona po përflitet mjaft shumë nga publiku pa lënë...

Albërija nuk plaket, tërheqëse në foton e re

Si duket mosha nuk po ndikon në pamjen e Albërije Hadërxhonajn. Alberie Hadërgjonaj ka publikuar një imazh në llogarinë e saj në “Instagram” Këngëtarja e njohur...

15 vjet me gruan: Elvis Naçi tregon sekretin e martesës së suksesshme

I ftuar në “Dritare me Rudinën” mbrëmjen e djeshme ishtë teologu i njohur Elvis Naçi për të folur mbi faktorët që çojnë në dhune...

Majlinda vishet me dimi e dallam, kaq bukur po duket si nuse |PAMJE

Majlinda Zeka u bë e njohur për publikun si e dashura e reperit të njohur Majkut. Majlinda dhe Majku nga lidhja e tyre e shkurtër...

Lulja n’saksi, saksia n’lule, – hiti i fillimit të vitit

Kjo pjesë e luajtur nga Leze Qena në serialin vendorë “Çka ka shpija” u kthye në një hit i cili po dëgjohet gjithandej, shkruan...

Tortë me bajame dhe mandarina

Që të dy përbërësit e cekur në titull mund të gjenden në markete edhe në stinën e dimrit. Përbërësit për tavë 24 cm: 7 mandarina bio,...

Enca: Jam krijesa më e bukur në botë

Enca Haxhia ka thënë se e sheh veten si krijesën më të bukur në botë edhe në ditët e saj më të këqija. Këngëtarja Enca...