24.7 C
Podujeva
Wednesday, June 26, 2019

Kërkon nënën e vdekur në polici, ajo çfarë bën polici emocionon të gjithë

Një histori për të cilën me siguri do të prekemi të gjithë! Një mëngjes nëna e vogëlushit Jerry shkoi në spital për të mos u...

Doli nga shtypi romani “Zëra në Lavjerrës”

Shtëpia Botuese “ProkultPress” ka njoftuar se ka dal nga shtypi romani “Zëra në Lavjerrës” i shkrimtarit të njohur korçar Kristaq Turtulli, transmeton portali PodujevaPRESS.com Në...

Arif Vladi, Ilir Shaqiri e Nikolle Nikprelaj me këngë kushtuar Skënderbeut (VIDEO)

Tre këngëtarët e mirënjohur shqiptar Arif Vladi, Ilir Shaqiri e Nikolle Nikprelaj kanë sjellë këngën “Kalorësi i Lirisë”. Muzikën dhe orkestrimin e kësaj kënge e...

Olta Gixhari bën transformimin më të befasishëm, nuk do e njihni

Jemi mësuar ta shohim gjithmonë bionde dhe mjaft lozonjare, por këtë herë aktorja e teatrit Olta Gixhari na ka befasuar. Roli i saj më  i ri...

Është martuar në Llap, por ja nga cili vend e ka origjinën Merita Spahiu

Merita Spahiu këngëtarja e muzikës së lehtë dhe popullore, tash e sa vite është martuar në Llap, shkruan “InfoKosova”. Ndryshe njihet si gruaja e Nysret...

Agim Bahtiri thotë se Shakira do të perfomojë në Urën e Ibrit

Edhe pse punimet për revitalizimin e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë kanë përfunduar, ende nuk dihet saktë se kur saktë do të bëhet...

Në pritje të fëmijës së dytë, Ryva Kajtazi po shkëlqen

Ryva Kajtazi do të bëhet nënë për herë të dytë. Ajo është në pritje të ëmbël, teksa nuk hezitojë të ndajë as imazhe me ndjekësit...

Luana kërkon falje publikisht: Ky është shkaku |PAMJE

Moderatorja Luana Vjollca ka kërkuar falje publikisht. Ndjesa publike erdhi pasi nuk ka mundur të mbajë premtimin që u bëri fansave për të publikuar...

Sulmohen mbi 50 milionë llogari të Facebook. Urgjentisht ndryshojeni fjalëkalimin

Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë, teksa bëjnë thirrje se mbi 90 milionë...

Avokatja që po çmend me fotot në Instagram |PAMJE

Quhet Ines Helene dhe është një yll në Instagram falë miliona ndjekësve. Por foto pas fotoje ajo lufton për të drejtat njerëzore. E bukur dhe...