9.9 C
Podujeva
Thursday, November 21, 2019

Picë e mrekullueshme familjare sipas recetës së Jamie Oliverit të famshëm

Ai shumë sekrete të kuzhinës i ka ndarë me miliona njerëz në gjithë botën  Jamie Oliver ua ka mësuar kuzhinën shumë njerëzve dhe i ka...

Kjo është paga mesatare e një kamarieri në New York

Paga mesatare e një kamarieri në një restorant të qytetit të Nju Jorkut është 23.34 dollarë në orë, sipas një studimi të pagave të...

Kërkon nënën e vdekur në polici, ajo çfarë bën polici emocionon të gjithë

Një histori për të cilën me siguri do të prekemi të gjithë! Një mëngjes nëna e vogëlushit Jerry shkoi në spital për të mos u...

Adelina pamje mahnitëse sjell për vitin e ri! Ja si po duket tani

Adelina Ismaili e cilësuar si pop Diva shqiptare, sonte nuk ka kaluar kjo ditë e fundvitit pa na sjell pamje të bukura, shkruan “InfoKosova”. E...

Këto janë makinat më të mira në botë të policisë !

Këto automjete iu ndihmojnë policëve të arrijnë të kapin hajdutët më lehtë, falë teknologjive të ndryshme të integruara në to. Sidoqoftë, t’i ndjekim fotografitë e...

WhatsApp paralajmëron përdoruesit për numrat nga Kosova

Një fushatë me mesazhe në “WhatsApp” ka nisur në Itali ku përdoruesve të këtij aplikacioni ditëve të fundit po u dërgohet një mesazh që...

Tani është e mundur, kështu mund të fshihet në Messenger mesazhi i dërguar gabimisht

Nëse keni dërguar një mesazh përmes Facebook Messenger dhe më pas jeni penduar, ky lajm është i sigurt që do t’ju bëjë të lumtur,...

Nuk di të ndalet modelja britanike

Ylli 23 vjeçar ka publikuar një foto me dekolte “shpërthyese” nga shtëpia e saj në Londër. Ajo mahniti të gjithë ndjekësit e saj në Instagram...

Rama shfaqet në dush, çfarë po ndodh me kryeministrin shqiptar

Kryeministri Edi Rama vazhdon të çudisë me mënyrën e tij ekzibicioniste të të bërit të gjërave. Rama do të jetë i ftuari i radhës në...

Supë krem perime me mish pule, ja si ta përgatisni vetë në shtëpi (Recetë/Video)

Pjatë e thjeshtë dhe për më tepër, shumë e shëndetshme. Ja se si ta përgatisni vetë në shtëpi. Përbërësit 400 gr filetë pule 1 qepë 2 patate 1 karotë 100...