25.9 C
Podujeva
Sunday, September 15, 2019
Qendrës Klinike Universitare të Kosovës sot i janë dorëzuar 300 shtretërit e parë nga kontigjenti prej 750 sish, të cilët janë blerë për klinikat e saj. Në dorëzimin e këtij kontigjenti, Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili tha se ka qenë...
Pulmologu në Klinikën e Mushkërive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Bahri Thaçi, ka thënë se numri i pacientëve është rritur në këtë Klinikë dhe të gjithë këta të cilët janë paraqitur për trajtim nuk kanë qenë të...
A flini me partnerin tuaj të kapur së bashku, të puthitur si dy lugë, apo njëri është më i lirë derisa tjetri struket diku në shtrat? Secila nga këto pozita të gjumit, e ka një kuptim, transmeton Telegrafi. Ju do të...
Arra ka edhe veti shëruese të sëmundjeve. Shumë studime kanë studiuar dobitë shëndetësore të arrave, ku si rezultate kanë pasur përmirësimin e pjellorisë së meshkujve, ndihmë në reduktimin e rrezikut të kancerit të gjirit, zorrës së trashë dhe të prostatës. Po...
Sipas statistikave, nga 5 deri në 60% të njerëzve në botë vuajnë nga nivele të ndryshme të erës së keqe të gojës. Edhe nëse kujdeseni çdo ditë për higjienën orale dhe nuk hani shumë hudhra, ndonjëherë era e keqe e...
Gjuha juaj mund të tregojë shumë rreth shëndetit tuaj. Ka shumë metoda të diagnostikimit të shëndetit bazuar në atë se si duket gjuha: forma e saj, madhësia dhe ngjyra. Një grafikë të thjeshtë që Gazeta Express e prezanton më poshtë...
Antioksidantët janë substanca themelore për mirëqenien tonë. Në fakt, ata ndihmojnë për të luftuar veprimin e radikalëve të lirë, parandalimin e plakjes dhe mbajtjen e trupit të shëndetshëm. Për të marrë ato ju duhet të konsumoni disa ushqime, zbuloni...
Veza përmban një sasi të madhe të substancave ushqyese themelore për shëndetin tonë- e bardha dhe e verdha e vezës përmbajnë sasi të madhe proteinash. Ju sjellim disa të mira për organizimin tuaj nga konsumimi i vezëve të ziera: Përmirëson përqendrimin, Nëse...
Është hequr Lista e Pritjes për CT në mushkëri, pas një kohe të gjatë, me aktivizimin e shërbimeve para dhe pasdite në QKUK, transmeton Gazeta Metro. Këtë lajm e ka bërë të ditur Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili në një...
Njerëzit me sytë ngjyrë kafe, mendohet se janë persona me fuqinë që të fitojnë besimin e njerëzve të tjerë. Për këtë arsye, ata kanë komunikim më të mirë dhe inspirojnë lehtë njerëzit që t’ua hapin zemrën dhe t’ua zbulojnë sekretet...