10 C
Podujeva
Thursday, October 17, 2019

Prishtina “nuk” ka kaçik për ta mundur Llapin

Ekipi i Prishtinës ka bërë edhe një hap pas në luftën për titull në Superligën e Kosovës. Kryeqytetasit kanë pësuar humbje nga ekipi i Llapit...

Kreu i FFK-së jep lajmin e madh, ky lojtar do ta...

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka folur për lojtarët që pritet të luajnë për Kosovën. “Florent Hadërgjonaj do ta vesh fanellën...

PODUJEVË: Mbahet Turneu Tradicional “Kupa e Qyteteve” në futsall, në nderim...

Në një njoftim për media, organizatorët e Turneut Tradicional “Kupa e Qyteteve” në futsall, që mbahet në Podujevë, kanë njoftuar se edhe këtë vit për...

Pep Guardiola ka një lajm të jashtëzakonshëm për Arijanet Muric

Manchester City është gati ta shpërblejë me një kontratë të përmirësuar portierin Arijanet Muriqi (Muric). Gardiani 20-vjeçar aktualisht është portieri i dytë i Qytetarëve...

Të dielën Llapi luan me çerekfinalistin e Kupës

Pas fitores së sotme ndaj Goblenit, Llapi menjëherë është angazhuar për ta gjetur kundërshtarin e radhës. Kësisoj, skuadra e Xhengiz Rexhepit të dielën do të...

Lorik Aliu flet pas transferimit tek Llapi: Synojë titullin kampion

Skuadra e Llapit ka transferuar mesfushorin e talentuar, Lorik Aliu. Aliu ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me klubin llapjan dhe zyrtarisht është pjesë e ekipit...

Pamje nga pastrimi i borës në stadiumin “Zahir Pajaziti” |PAMJE

Bora e madhe që ka rënë gjatë ditëve të fundit në vendin tonë ka mbuluar edhe terenet sportive dhe rrjedhimisht e ka pamundësuar zhvillimin...

Batatina: Jam i lumtur që tash janë hapur rrugët e talentëve...

Drejtori ekzekutiv i klubit futbollistik “Llapi”, Tahir Batatina po vazhdon t’i besoj futbollistëve të rinj dhe kjo po i shpërblehet. Mirlind Daku dhe së fundmi...

U prezantua në Evropë, përforcimi i Llapit zbulon objektivat

Llapi ka firmosur edhe me një lojtar në ditën e sotme, duke treguar kështu se është një nga skuadrat më serioze dhe më të...

ZYRTARE: Qendërsulmuesi i njohur nga Tetova i bashkohet Llapit |PAMJE

Qendërsulmuesi i njohur nga Tetova Miran Maksuti ka arritur marrëveshje me klubin nga Podujeva, shkruan Gazetasheshi.com. Maksuti rikthehet edhe njëherë në “Zahit Pajaziti” të Podujevës...