9.9 C
Podujeva
Thursday, November 21, 2019

Pamje nga pastrimi i borës në stadiumin “Zahir Pajaziti” |PAMJE

Bora e madhe që ka rënë gjatë ditëve të fundit në vendin tonë ka mbuluar edhe terenet sportive dhe rrjedhimisht e ka pamundësuar zhvillimin...

Batatina: Jam i lumtur që tash janë hapur rrugët e talentëve...

Drejtori ekzekutiv i klubit futbollistik “Llapi”, Tahir Batatina po vazhdon t’i besoj futbollistëve të rinj dhe kjo po i shpërblehet. Mirlind Daku dhe së fundmi...

U prezantua në Evropë, përforcimi i Llapit zbulon objektivat

Llapi ka firmosur edhe me një lojtar në ditën e sotme, duke treguar kështu se është një nga skuadrat më serioze dhe më të...

ZYRTARE: Qendërsulmuesi i njohur nga Tetova i bashkohet Llapit |PAMJE

Qendërsulmuesi i njohur nga Tetova Miran Maksuti ka arritur marrëveshje me klubin nga Podujeva, shkruan Gazetasheshi.com. Maksuti rikthehet edhe njëherë në “Zahit Pajaziti” të Podujevës...

Llapi anulon udhëtimin për në Turqi, fazën përgatitore do ta zhvillojnë...

Skuadra e Llapit ka filluar stërvitjet në stadiumin “Zahir Pajaziti” nën drejtimin e kryetrajnerit, Djengis Redjepi. Llapjanët kanë startuar përgatitjet për fazën e dytë të...

Tjetër largim i rëndësishëm nga FC Llapi

Ndryshimet në stafin teknik te FC Llapi pritet të prekin edhe ekipin U-19 të Juniorëve, pasi që kryetrajneri i kësaj skuadre Megzon Visoka ka...

ZYRTARE: Sulmuesi i njohur ndahet me Llapin

Një tjetër ndarje ka trokitur te Llapi. Sulmuesi i njohur kosovar Alban Rexhepi ka ndërprerë marrëveshjen me ekipin nga “Zahir Pajaziti”, duke qenë kështu...

ZYRTARE: Llapi ndahet me mbrojtësin e njohur kosovar!

Pas më shumë se katër vite ka përfunduar “martsa” ndërmjet FC Llapit dhe Dardan Jasharit, shkruan Gazetasheshi.com. Mbrojtësi i njohur kosovar nuk ka gjetur gjuhën...

Valon Berisha viziton skuadrën e Llapit

Futbollisti llapjan që është pjesë e Lazios dhe Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha gjatë qëndrimit të tij në vendlindje ka gjetur kohë dhe ka...

Këta dy futbollistë ju bashkuan sot Llapit |PAMJE

Flamur Bajrami dhe Elvis Prençi nga sot do të bartin fanellën e Llapit, transmeton portali PodujevaPRESS.com Qendërmbrojtësi nga Peshkopia, Elvis Prençi gjatë ditës së sotme ka...