12.1 C
Podujeva
Thursday, October 17, 2019

Lajm i mirë për Real Madridin, rikthehet nga lëndimi Toni Kroos

Skuadra e Real Madridit ka befasuar me lajmin e rikthimit para kohe të gjermanit, Toni Kroos. Mesfushori madrilen u lëndua para një muaji edhe pse...

Sigal Prishtina siguron fitoren e dytë në Ligën Ballkanike

Skuadra kosovare Sigal Prishtina ka arritur të shijoj fitoren e dytë në Ligën Ballkanike këtë sezon. Kampioni i sezonit të kaluar mposhti 98 me 93...

Befason Guardiola, ja cka thotë pas ndeshjes me Celticun

Pep Guardiola tha se është shumë i lumtur me ndeshjen kundër Celticut Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është shumë i kënaqur me paraqitjen e...

Messi dështon të thyej rekordin e Ronaldos

Leo Messi ka dështuar që të thyej një rekord të Cristiano Ronaldos Sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi ka pasur mundësi që të barazoi ose të...

Ancelotti flet pas fitores ndaj Atleticos

Carlo Ancelotti e pranoi se kanë luajtur shumë mirë kundër Atletico Madridit Trajneri i Bayern Munichut, Carlo Ancelotti tha se kjo fitore kundër Atletico Madridit...

Skuadrat që kaluan tutje dhe ato që do të luajnë në...

Sonte janë mbyllur ndeshjet e gjashta të fazës së grupeve dhe dihen edhe pozitat e  tetë skuadrave. Arsenal, PSG, Napoli, Benfica, Barcelona, City, Atletico dhe...

Barcelona e mbyll me fitore, shkëlqen Arda Turan

Skuadra e Barcelonës e ka mbyllur me fitoren fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Katalunasit arritën që me rezultat të thellë 4 me 0...

Arsenali deklason Baselin

Skuadra e Arsenalit ka arritur me lehtësi të mposhtë Baselin në Zvicër me rezultat 4-1. Në këtë përballje shkëlqeu sulmuesi, Lucas Perez i cili realizoi...