Ekskluzive: Këta persona dyshohen se ishin pjesë e grupit që sulmoi Vitore Metaj-Stavilecin (Foto)

0

Policia e Kosovës është duke hetuar dy pista të sulmit mbi bashkëshorten e ministrit Blerand Stavileci.

Njëren në Veternik, aty ku edhe ka ndodhur sulmi mbi Vitore Metaj-Stavilecin, kurse tjetrën afër banesës ku jeton nëna e Blerand Stavilecit në Ulpianë, ku nga dëshmitë e siguruara prej banorëve, po hetohen edhe dy persona të dyshimtë që janë fotografuar duke qendruar rreth 4-5 orë para hyrjes së banesës që Metaj-Stavileci e viziton cdo ditë.

IndeksOnline ka siguruar një fotografi të këtyre dy personave, të cilët po e publikojmë për herë të parë. Vitore Metaj-Stavileci, bashkëshortja e Blerand Stevilecit, është sulmuar fizikisht dje rreth orës 14:00 nga dy persona ende të pa identifikuar.

Ajo ka pësuar thyerje të kockës së hundës, lëndim të syrit të djathtë dhe gërvishtje në regjionin e qafës. /IndeksOnline/