Haradinaj: Heroizmi i luftëtarëve të Llapit i dha kuptim përpjekjeve tona për liri

0

Në 20- vjetorin e çlirimit të Podujevës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kujtoi sakrificën e qytetarëve të kësaj ane dhe të luftëtarëve të Zonës Operative të Llapit.

Ai tha se luftëtarët e Llapit me guximin, trimërinë dhe heroizimin e heronjve i dhanë kuptim përpjekjeve tona për liri!

“Në këtë datë kaq të rëndësishme për popullin tonë, përkatësisht qytetin tuaj Podujevë, ju uroj të gjithë qytetarëve Ditën tuaj të Çlirimit!”, shkroi Haradinaj.