Humbi në zgjedhje, kandidati turk nga inati shkatërron parkun e lojërave |PAMJE

0

Mehmet Akyol, në Turqinë veriore, shkatërroi një shesh lojërash për fëmijë që kishte ndërtuar një javë më parë pasi humbi në zgjedhjet lokale të së dielës, raporton gazeta Cumhuriyet.

Akyol, i cili ka qenë kandidat në qytetin Yenidoğanlar në provincën veriore të Zonguldak për 20 vjet, filloi të çmonton parkun e lojrave për fëmijët dhe fillojë t’i ngarkonte në makinën e tij.

Banorët e penguan Akyolin që të largonte pajisjet dhe ata inçizuan atë në telefonatë e tyre ku shihet duke e çmontuar parkun.