Ky është kosovari më i kërkuar në Google

0

Më 3 prill, mediat do të krijonin një listë me shqiptarët më të kërkuar në Google, listë që u kryesua nga udhëheqësi komunist Enver Hoxha me plot 3,830,000 (0.39 sek) kërkime.

Në renditje u përfshinë gura të rëndësishme historike, udhëheqës legjendarë, politikanë dhe artistë. Por rrezja jonë e hulumtimit do të linte jashtë (me të drejtë) Mehedin Pergjeçajn, i njohur si Meda.

Nëpër portale po qarkullon lajmi se ky i fundit është këngëtari më i kërkuar në Google, me 33,500,000 (0.39 sek) kërkime. Pa lënë pas meritën e muzikës së tij, këngët e të cilit numërojnë miliona klikime duhet thënë se emri i Medës është paksa i favorizuar

Rikthe një koment

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu