Ky është peshkatari llapjan, një krapist i shkëlqyer | PAMJE

0

Faqja në Facebook, “Peshkimi në Kosovë” ka publikuar disa foto të Shpend Lahu ku shihet se ka zënë disa peshqi të llojit krap, transmeton portali PodujevaPRESS.com

Krapi është peshk i ujërave të ëmbla që jeton në shumicën e lumenjve dhe liqeneve të Kosovës. Mund të arrijë përmasa prej 100–110 cm dhe peshë prej 15–20 kg.

Ky është postimi:

Peshkatari radhes . Shpend Lahu nje krapist i shkelqyer si dhe organizator i garave te krapit Deshoret e Llapit . Qka mendoni ju per Shpendin rrespekt.

Peshkatari radhes . Shpend Lahu nje krapist i shkelqyer si dhe organizator i garave te krapit Deshoret e Llapit . Qka mendoni ju per Shpendin rrespekt.

Gepostet von Peshkimi në Kosovë am Samstag, 18. Januar 2020