Ministri Lekaj jep një lajm të mirë për rrugën Prishtinë – Podujevë (Foto)

0

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka shkruar për rrugët Zahaq-Pejë dhe Prishtinë-Podujevë.

Lekaj, ka theksuar se për këto rrugë po punohet natë e ditë që të njëjtat të lëshohen për qarkullim, shkruan Indeksonline.

 

 

“Jemi të angazhuar maksimalisht që këto dy projekte të neglizhuara dikur, me ne të përfundojnë sa më shpejt”, ka shkruar ndër të tjerash ai.

Me këtë rast, i pari i MI-së ka postuar edhe disa fotografi të punimeve që po zhvillohen  në këto rrugë.

Postimi i plotë:

Po punohet ditë e natë me të gjitha kapacitetet që rrugët Zahaq – Pejë dhe Prishtinë – Podujevë të lëshohen në qarkullim sa më parë. Jemi të angazhuar maksimalisht që këto dy projekte të neglizhuara dikur, me ne të përfundojnë sa më shpejt. Natë të mirë, qytetarë!.

 

 

Rikthe një koment

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu