Pronarët e lokaleve te Liqeni i Batllavës ankohen në ministrinë se po tregohet selektive (VIDEO)

0

Të gjitha gjësendet nga shtëpiza e tij i nxori jashtë.

Bile, Halil Hajrizi, edhe e rrënoi atë vet, pasi tash e 15 vjet e shfrytëzoi pa leje, njofton Klan Kosova.

Ai nuk priti, që këtë ta bëjë ministria e mjedisit dhe planifikimit hapësinor, i cili aksionin për largimin e objekteve pa leje buzë Batllavës, e nisi javën e kaluar.

Edhe pse pati kritika për këtë dikaster qeveritar.

Por, jo të gjitha objektet pranë këtij liqeni u rrënuan. Prandaj, ata që iu përmbajtën vendimit të ministrisë, po kërkojnë diçka nga kjo e fundit.

Kronikë nga Rejhane Selimi.

 

Rikthe një koment

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu