Recetë: Pallaçinka amerikane me shije portokalli

0

Kjo recetë është adekuate për ata që duan të dielat t’i kalojnë në shtëpi, transmeton Gazeta Metro.

Fillimisht përzieni me tel kuzhie vezët, sheqerin dhe sheqerin e vaniljes. Pastaj shtoni qumshtin dhe vajin, i përzini mirë dhe gradualisht i shtoni miellin së bashku me pluhurin për pjekje dhe në fund fare lëvorën e portokallit të grirë në rende.

Pallaçinkat pjeken në një tigan të rrafshtë për pallaçinka, tigani duhet të lyhet më pak vaj dhe të mos jetë në temperaturë shumë të lartë.

Ky lloj i pallaçinkave zakonisht shërbehet një mbi një të lyer me mjaltë ose shirup panje, ndërsa sipër sipas dëshirës sipër mund t’i shtoni fruta mali.

Po ju mund t’i shtoni edhe nutella./gazetametro.net